Seimas palaikė kompensacijų už nepanaudotas atostogas pakeitimus

Publikuota: 2012-10-17
Autorius  

Seimas trečiadienį preliminariai pritarė kompensacijų už nepanaudotas atostogas mokėjimų griežtinimui - numatoma, kad atleidžiant darbuotoją jis gautų kompensaciją už ne daugiau kaip per trejus metus susikaupusias nepanaudotas kasmetines atostogas.

Atitinkamas Darbo kodekso pataisas parlamentarai palaikė po svarstymo. Už jas pasisakė 34, susilaikė 17, prieštaravusiųjų nebuvo.Galutinai balsuojama bus ne anksčiau nei po dviejų savaičių, kai baigsis prieš antrąjį naujo Seimo rinkimų turą suplanuota posėdžių pertrauka.Pataisomis numatoma įtvirtinti, kad darbuotojai darbo sutarties nutraukimo metu galėtų gauti kompensaciją tik už tas nepanaudotas kasmetines atostogas, kurios susikaupė už ne daugiau nei trejus darbo metus.Tokia tvarka turėtų įsigalioti nuo 2015 m. lapkričio 1 d. - nutraukiant darbo sutartį iki šios datos, piniginė kompensacija ir toliau turės būti išmokama už visas nepanaudotas atostogas.Dabar nepanaudotų atostogų už daugiau nei trejus metus turintys darbuotojai iki 2015 m. lapkričio 1 d. galės jas išnaudoti, o jei darbdavys nesudarys tam sąlygų, jam prievolė išmokėti visą kompensaciją išliks.Tokiai tvarkai Trišalėje taryboje pritarė ir profsąjungų atstovai, nepalaikę daugelio kitų darbo santykių lankstumą didinti turinčių Darbo kodekso pataisų, kurias Seimui pasiūlė Vyriausybė.Pataisas palaikančių parlamentarų manymu, nauja tvarka motyvuos darbuotojus panaudoti atostogas ir leis jiems pailsėti bei tapti darbingesniems.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Temos:

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau