Pieno rinka: Lietuva vėl autsaiderė

Publikuota: 2017-04-18
Fabian Bimmer („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.
Fabian Bimmer („Reuters“ / „Scanpix“) nuotr.

Vidutinė pieno supirkimo kaina Lietuvoje kovą krito jau antrąjį mėnesį iš eilės ir šiuo metu vėl yra viena mažiausių ES.

Naujausiais duomenimis, už toną natūralaus pieno perdirbėjai kovą ūkininkams mokėjo 285,9 Eur. Palyginimui, aukščiausia kaina per trejus pastaruosius metus buvo vasarį - 303,2 Eur/t.

Vis dėlto ir dabartinė kaina yra viena didžiausiu nuo pat 2014-ųjų, o jos kritimas greičiausiai susijęs su sezoniniais pokyčiais - šiltuoju metų laiku pieno gamyba auga, o supirkimo kaina krenta.

infogr.am::cbc543db-ae7e-4088-b06d-8a38814f6dbe

Žiemą pagal pieno supirkimo kainas Lietuva buvo gerokai atsiplėšusi nuo ES autsaiderių, tačiau šiuo metu ji vėl rikiuojasi lentelės dugne. Pigiau pienas superkamas tik Portugalijoje - už 283 Eur/t.

infogr.am::pieno_supirkimo_kainos_es8

Stambiems moka daugiau

Lietuvos stambiems pieno ūkiams, parduodantiems daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, Lietuvos pieno perdirbimo įmonės kovą už natūralų pieną mokėjo vidutiniškai 337 eurus už toną. ES šalyse, kuriose dominuoja dideli pieno ūkiai, kovą mokėta vidutinė kaina siekė 334 eurus už toną.

Padėtis eksporto rinkose nulėmė, kad natūralaus pieno supirkimo kainos Lietuvoje septynis mėnesius iš eilės buvo didesnės, palyginti su atitinkamais pernykščiais mėnesiais. Tikėtina, kad pieno supirkimo kainų svyravimą šiemet daugiausia lems sezoniškumas, o taip pat neapibrėžtumas eksporto rinkose, skelbia pieno perdirbėjų asociacija „Pieno centras“.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą AGROVERSLO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:















Svarbiausios dienos naujienos trumpai:



 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
26 Kooperatyvas „Lietuviški javai“ 784,3% Kauno
38 UAB „Juodoji audinė“ 646,5% Kauno
215 UAB „Auminga“ 256,4% Marijampolės
242 KB „Baltoji plunksnelė“ 244,3% Kauno
365 UAB „Gerilita“ 190,3% Klaipėdos
Žaliavų kainos
PavadinimasKiekisKainaPokytis, %
Kviečiai (Euronext)Eur/t169,75-0,59
Rapsai (Euronext)Eur/t359,000,28
Kukurūzai (Euronext)Eur/t173,50-0,43
Kviečiai (JAV)USD/bu.461,251,77
Kukurūzai (JAV)USD/bu.357,00-0,63
Sojos pupelės (JAV)USD/bu.926,250,95
Sojos rupiniai (JAV)USD/bu.295,900,65
Sojų aliejus (JAV)USD/bu.32,260,56
Atnaujinta: 2017-06-29 10:00. Šaltinis: Bloomberg
Žaliavų kainos
PavadinimasKiekisKainaPokytis, %
Skerdenos (JAV)USD/100lb.120,250,54
Veršeliai (JAV)USD/100lb.146,401,05
Kiaulienos korpusai (JAV)USD/100lb.68,180,78
Atnaujinta: 2017-06-29 10:00. Šaltinis: Bloomberg
Žaliavų kainos
PavadinimasKiekisKainaPokytis, %
Cukrus (ICE)USD/t386,80-0,54
Kava Arabica (ICE)USD/100lb.122,750,00
Kava Robusta (ICE)USD/100lb.2.079,000,29
Kakava (ICE)USD/100lb.1.504,000,27
Atnaujinta: 2017-06-29 10:00. Šaltinis: Bloomberg

10 didžiausių agroverslo bendrovių

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Agrochema, UAB146.3763.451179
Pieno žvaigždės, AB163.7903.187305
Kauno grūdai, AB316.3229.508726
Agrokoncerno grūdai, UAB193.5031.03676
Amilina, AB 138.355-4.087433
Linas Agro, AB427.3845.322124
Rokiškio sūris, AB grupė 172.5753.2841.028
Žemaitijos pienas, AB144.2733.3661.201
Scandagra, UAB121.4131.73181
Agrorodeo, UAB306.3741.85030
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau