VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-05-19
Kauno gimtadienio proga iliustratorė Eglė Majauskaitė sukūrė šiuolaikinio Kauno žemėlapį. Rengėjų nuotr.
Kauno gimtadienio proga iliustratorė Eglė Majauskaitė sukūrė šiuolaikinio Kauno žemėlapį. Rengėjų nuotr.

Šį savaitgalį renginiai vyks be pertraukos – daugiau nei 20-yje miestų skambės „Gatvės muzikos diena“, 100 muziejų kvies į „Muziejų naktį“, Klaipėdoje kursuos „Laivų paradas“, o Kaunas švęs savo gimtadienį.

RENGINIAI

Gegužės 19 d. 18 val. Bistrampolio dvare, Panevėžio rajone, vyks „Poezijos Pavasaris".

Dalyvaus bardai Olegas Ditkovskis ir Saulius Bareikis bei poetas Antanas A. Jonynas. Jis poeziją skaitys 15 val. diplomato, vertėjo Juozo Urbšio tėviškėje, Zaosės vienkiemyje.  

Programa šiuo adresu.

Gegužės 20 d. 11 kartą Lietuvos miestuose vyks „Gatvės muzikos diena“ (GMD).

GMD praneša, kad Vilniaus gatvėse vyks 135 koncertai. Pirmą kartą gatvėse koncertuos robotai, dienos pabaigoje menų fabrike „Loftas“ vyks nemokamos GMD dūzgės. Gros neseniai debiutavę ansambliai „SillyCut“, D. Jurevičiaus grupė, „Timid Kooky“ ir kiti.

Kauno gatvėse vyks 58 koncertai, nuo 12 val. Laisvės alėjoje skambės įvairių stilių muzika. Klaipėdoje koncertuos daugiau nei 33 muzikos ansambliai. Koncertai taip pat prasidės 12 val., Kurpių g. 7. Čia su „Me­me­land“ grupe gros L. Ur­bikas (sak­sofonas), A. Karečka (tri­mitas), S. Šiau­čiulis (pia­ninas), V. Jasaitis (gitara), L. Bėk­ša (kontrabosas), E. Fe­deravičius (mušamieji), dalyvaus šokių studija „HopHop“.

Gegužės 20 d. vyks „Europos muziejų naktis“, daugiau nei 100 Lietuvos muziejų kvies į nemokamus renginius naktį.

Muziejai organizuoja apie 300 nemokamų renginių. Lankytojams bus siūlomos ne tik ekskursijos, edukacinės programos, bet ir susitikimai su menininkais, muziejininkais, vyks knygų pristatymai, filmų peržiūros, diskusijos, protų mūšiai. Mažuosius (ir ne tik) muziejų lankytojus muziejai kvies į kūrybines dirbtuves, orientacinius žaidimus, muziejų lobių paieškas.

2016 m. „Muziejų nakties Lietuvoje“ akcijoje dalyvavo 105 Lietuvos muziejai, o jų organizuotuose renginiuose apsilankė daugiau kaip 129.000. lankytojų.

Programa šiuo adresu.

Gegužės 20 d. Klaipėdoje kursuos „Laivų paradas“.

Šventės renginiai prasidės nuo 10 val. Smiltynės jachtklube startuos jachtų regata, o Danės upėje varžysis baidarės ir kanojos. „Laivų paradas“ startuos 21 val. Jį pradės „Towmar Baltic“ dviejų jūrinių vilkikų šokiu. Vėliau – 25 laivų paradas, o sutemus – fejerverkų šou. Visą vakarą švies 0,5 km LED lempų juosta apvyniotas „Brabander“, Klaipėdos universiteto mokomasis burlaivis.

Tradiciškai per „Laivų paradą“ bus renkamas gražiausias laivas. Šiais metais ryškiausiai puošto laivo konkurso baigtį lems ne tik komisijos, bet ir žiūrovų balsai.

Programa šiuo adresu.

Gegužės 20 d. 19 val. Smiltynės jachtų klube vyks gatvės meno festivalio „EDIT Klaipėda Street Art Festival 2017“ atidarymas.

4 metus Vilniaus veidą keitęs gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art Festival“ pirmą kartą keliasi į Klaipėdą.

Atidarymo vakarėlis vyks prie baseino (angl. pool party). Baseiną mariose sukūrė festivalio dalyviai – „Sprik“ architektai.  Organizatoriai žada, kad šiame renginyje bus patogu stebėti laivų paradą, kuriame bus pristatytas AB „Smiltynės perkėla“ keltas „Baltija“, kurį papuošė menininkas Ricky Lee Gordonas iš Pietų Afrikos Respublikos.

Gegužės 20 d. Kaunas švęs miesto gimtadienį, šventiniai Kauno Hanzos dienų renginiai vyks visą savaitgalį.

Gimtadienio proga iliustratorė Eglė Majauskaitė sukūrė šiuolaikinio Kauno žemėlapį.

„Tikiuosi, jog pamatęs žemėlapį kaunietis nusišypsos ir pagalvos: taip, tai mano miestas, su daugiabučiais, spurgomis, gatvės menu, mediniais nameliais ir žadą atimančiais modernizmo pastatais“, - sakė žemėlapio kūrėja.

Gimtadienio programą ir žemėlapį galima atsisiųsti šiuo adresu.

nuotrauka::1

Iki gegužės 21 d. Vilniuje vyks džiazo šokių ir muzikos festivalis „Harlem 2017“.

Didieji koncertai vyks penktadienį ir šeštadienį klube „Legendos“, ten gros gyva muzika, vyks šokiai senuoju retro stiliumi.

Koncertuos „Professor Cunningham and his Old School“ (JAV), „Shirt Tail Stompers“ (Jungtinė Karalystė). Taip pat ansambliai iš Lietuvos „Home Jazz Band“ su Milda Stasaityte ir „The Schwings Band“ su Migloko.

Festivalyje užsiėmimus ves 17 džiazo šokių mokytojų bei atlikėjų iš JAV, Švedijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos ir kitų šalių.

Programa šiuo adresu.

nuotrauka::2

Iki gegužės 22 d. Vilniaus lenkų kultūros namuose – Vilniaus salsos festivalis.

Festivalyje bus šokama ne tik salsa, bet ir bet ir šiam šokiui giminingi čia čia čia, bačiata, kizomba, tarašinja, rumba ir regetonas.

Žinomiausi šiųmetinio festivalio dalyviai – Londone gyvenantis Super Mario ir niujorkietė Magna Gopal. Šokių pamokas ves ir parodomuosius pasirodymus surengs poros ir šou grupės iš Nyderlandų, Ispanijos, Švedijos, Italijos, Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos.

Programa šiuo adresu.

KONCERTAI

Gegužės 19 d. Nacionalinėje filharmonijoje – 76-ojo koncertų sezono pabaigos koncertas „Carmina burana“.

Su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru gros Kauno valstybinis choras ir Lietuvos dainininkų tercetas – Veras Talerko (sopranas), Algirdas Bagdonavičius (kontratenoras) ir Vytautas Juozapaitis (baritonas). Vakaro svečias – prancūzų arfininkas Xavieras de Maistre‘as.

Programoje – brazilo H. Villa-Loboso populiariausia simfoninė pjesė iš ciklo „Raudos“, vokiečių kompozitoriaus C. Orffo sceninė kantata „Carmina Burana“, ispano J. Rodrigo „Aranchueso koncerto“, kuris originaliai parašytas klasikinei gitarai, bet koncerte skambės solisto partijos aranžuotė arfa.

Gegužės 19 d. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“,– „Baltojo Kiro“ koncertas „Gegužinės“.

Ansamblio vokalistas, gitaristas ir dainų autorius Tautvydas Paulius Augustinas kiekvienam koncertui kviečiasi būrį muzikantų iš įvairių Lietuvos miestų, todėl kiekvienas grupės koncertas – vis kitoks. Sparčiai išpopuliarėjusi muzikinė grupė, pasak koncerto rengėjų, groja „persmelktą gimtojo sodžiaus ilgesio“ muziką. Jų atliekami dainų tekstai – lietuviški ir lengvai įsimenami, tad koncertuose muzikantams pritaria visa publika.

Iki gegužės 21 d. Lietuvos ir užsienio kompozitorių tarptautinio šiuolaikinio muzikos festivalio „Druskomanija“ koncertai vyks Druskininkuose ir Liškiavoje.

Penktadienį bare „DK lounge“ – džiazo muzikos ansamblis „Džiazlaif“. Gros K. Jušinskas, D. Pancerovas, D. Stalmokas (saksofonai), A. Užameckis (kontrabosas), I. Kasikauskas (būgnai), P. Vaškas (gitara). Šeštadienį toje pačioje scenoje Jurgis Jarašius pristatys elektroninės muzikos solo projektą „Noema-noesis“. Šeštadienį Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje koncertuos Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas, Druskininkų miesto muziejuje – Mindaugas Urbaitis. Sekmadienį – festivalio uždaromasis koncertas Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčioje. Koncertuos vokalinis ansamblis „Melos“.

Programa šiuo adresu.

TEATRAS

Gegužės 19–21 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks dokumentinio spektaklio „Žalia pievelė“ premjera.

Režisierių Jono Tertelio ir Kristinos Warner spektkalis sukurtas pagal uždaromos Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų pasakojimus. Dokumentiniame spektaklyje pasakojamos tikros elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų istorijos.

Visagine gyvena apie 20.000 įvairių tautybių žmonių, maždaug pustrečio tūkstančio tebedirba elektrinėje. Spektaklyje aiškinamasi ką jie išgyvena, ardydami tai, ką statė.

nuotrauka::3

PARODOS

Gegužės 20 d. Kaune, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, atidaroma „Eglės galerijos" jubiliejinė paroda.

Ekspozicija skirta įvairių kartų galerijos bičiulių kūrybai –Vladimiro Bogatyriovo peizažams, Aurimo Eidukaičio tapybai, Kęstučio Kasparavičiaus knygų iliustracijoms, tautodailininkės Elenos Kniūkštaitės, grafiko Mariaus Liugailos, tapytojo Virgio Rusecko, Editos Suchockytės tapybos bei grafikos darbai ir Neringos M. Strazdės sausosios adatos technikos kūriniai.

Skirtinga dailininkų kūrybinė patirtis dėlioja margaspalvę parodos mozaiką: senieji miestai, peizažai, moters grožio vizijos, siurrealistinės, nostalgiškos praeities intarsijos dabarties vaizdiniuose, žaižaruojanti fantastika ir rupi dabartis.

Paroda veiks iki birželio 25 d.

nuotrauka::4

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Mėsėdis pasidavė: šefas Ramsay gamins veganišką picą

Radikaliais pareiškimais apie vegetarišką ir veganišką maistą ne kartą pagarsėjęs britų virtuvės šefas...

Laisvalaikis
13:30
Dopingo istoriją Armstrongas užbaigė už 5 mln. JAV dolerių

Dėl dopingo vartojimo visam gyvenimui diskvalifikuotas buvęs dviratininkas Lance‘as Armstrongas sutiko JAV...

Laisvalaikis
10:01
LMTA studijų miestelio vizija įgauna konkretumo 1

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) ir UAB „Paleko Archstudija“ baigė pasirengimo naujojo LMTA...

Laisvalaikis
2018.04.20
Mirė poetas Mykolas Karčiauskas

Balandžio 20 d. mirė Mykolas Karčiauskas – Lietuvos rašytojų sąjungos narys, poetas, prozininkas, vertėjas.

Laisvalaikis
2018.04.20
Brolių dvynių Laurinavičių portretas: apie bendrą kelią, vienodas karjeras ir brolišką užnugarį

Brolių dvynių keliai dažnai būna labai panašūs. O Algimantas ir Antanas Laurinavičiai išskirtiniai net...

Laisvalaikis
2018.04.20
Trauktis nebėra kur: paskelbta privataus MO muziejaus atidarymo diena 13

Paskelbta MO muziejaus Vilniuje, kurį projektavo pasauline ar­­chi­tektūros žvaigžde va­di­na­mo architekto...

Laisvalaikis
2018.04.19
Prancūzijos nacionalinio ordino kavalierė Rasa Starkus: kovosiu už savo šeimą ir savo šalį 6

„Neslėpsiu: mane vynas išmokė istorijos, geografijos, kalbų, tolerancijos, bendrauti su žmonėmis. Per vyną...

Laisvalaikis
2018.04.18
Birštono „Vytautas mineral SPA“ siūlo atsiskaityti bitkoinais

Prašmatniausias Birštono sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Vytautas mineral SPA“ paskelbė savo klientams...

Laisvalaikis
2018.04.18
Gėrėte alkoholio? Jūsų gydytojui apie tai jau pranešta 3

Jungtinių Valstijų mokslininkai sukūrė mikroschemą, kuri implantuota į žmogaus organizmą, matuoja alkoholio...

Laisvalaikis
2018.04.17
Dolce ir Gabbana: mūsų mados namai mirs kartu su mumis

Italų mados kūrėjai Domenico Dolce ir Stefano Gabbana atmetė ne vieną pasiūlymą parduoti savo prekės ženklą...

Laisvalaikis
2018.04.17
Įžymybių viešbučio durys išgraibstytos aukcione

Durys nuo viešbučio kambario, kuriame gyveno muzikantas, Nobelio premijos laureatas Bobas Dylanas, aukcione...

Laisvalaikis
2018.04.16
Architekto D. Libeskindo namuose Milane atidaryta vieša paroda 1

Malonus sutapimas prieš Danieliui Libeskindui šią savaitę atvykstant į Vilnių paskelbti MO muziejaus...

Laisvalaikis
2018.04.16
Parodų kuratorius – apie analoginį pasaulį, privatumą, „Facebook“ skandalą 1

Didysis brolis stebi ir kontroliuoja kiekvieną mūsų žingsnį, o kelio atgal nebėra. Taip teigia parodų...

Laisvalaikis
2018.04.15
Kasdienė taurė vyno gyvenimą gali sutrumpinti pusmečiu 5

Kasdien po taurę vyno ar bokalą alaus išgeriantys žmonės vidutiniškai gyvena puse metų trumpiau. Dar...

Laisvalaikis
2018.04.15
Amerikietiškos grožybės: nuo Čikagos iki Vankuverio

2015-ųjų rugpjūtį lietuviškojo „Harley Owners Group“ (H.O.G.) klubo, vienijančio legendiniais vadinamų JAV...

Laisvalaikis
2018.04.15
Ne iki galo iškeptas kepsnys? Restoranas tam turi priežastį

Jei kaskart užsisakę vidutiniškai iškeptą kepsnį, gaunate jį beveik žalią, žinokite, kad taip yra ne tik...

Laisvalaikis
2018.04.15
Pusės milijono vertės mamutas – lankytojams nemokamai

Į sostinę atkeliavo unikalus eksponatas – mamuto griaučiai. Tai – pirmas kartas, kai Lietuvoje bus galima...

Laisvalaikis
2018.04.14
Kauno panoramai apžvelgti – atnaujinta Aleksoto aikštelė 3

Kaune pradėta Aleksoto apžvalgos aikštelės rekonstrukcija. Aikštelėje bus atnaujinta grindinio danga,...

Laisvalaikis
2018.04.14
Klaipėdoje buriasi vaizdo žaidimų industrijos profesionalai

Šį savaitgalį, iki balandžio 15 d. vakaro, Klaipėdos kultūros fabrike vyksta 4-asis tarptautinis BLON...

Laisvalaikis
2018.04.13
VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Lėkti laukais, nes, žada sinoptikai, bus šilta. Mėgstantiems kaupti įspūdžius ir žinias, miestų Turizmo...

Laisvalaikis
2018.04.13

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau