VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-05-19
Kauno gimtadienio proga iliustratorė Eglė Majauskaitė sukūrė šiuolaikinio Kauno žemėlapį. Rengėjų nuotr.
Kauno gimtadienio proga iliustratorė Eglė Majauskaitė sukūrė šiuolaikinio Kauno žemėlapį. Rengėjų nuotr.

Šį savaitgalį renginiai vyks be pertraukos – daugiau nei 20-yje miestų skambės „Gatvės muzikos diena“, 100 muziejų kvies į „Muziejų naktį“, Klaipėdoje kursuos „Laivų paradas“, o Kaunas švęs savo gimtadienį.

RENGINIAI

Gegužės 19 d. 18 val. Bistrampolio dvare, Panevėžio rajone, vyks „Poezijos Pavasaris".

Dalyvaus bardai Olegas Ditkovskis ir Saulius Bareikis bei poetas Antanas A. Jonynas. Jis poeziją skaitys 15 val. diplomato, vertėjo Juozo Urbšio tėviškėje, Zaosės vienkiemyje.  

Programa šiuo adresu.

Gegužės 20 d. 11 kartą Lietuvos miestuose vyks „Gatvės muzikos diena“ (GMD).

GMD praneša, kad Vilniaus gatvėse vyks 135 koncertai. Pirmą kartą gatvėse koncertuos robotai, dienos pabaigoje menų fabrike „Loftas“ vyks nemokamos GMD dūzgės. Gros neseniai debiutavę ansambliai „SillyCut“, D. Jurevičiaus grupė, „Timid Kooky“ ir kiti.

Kauno gatvėse vyks 58 koncertai, nuo 12 val. Laisvės alėjoje skambės įvairių stilių muzika. Klaipėdoje koncertuos daugiau nei 33 muzikos ansambliai. Koncertai taip pat prasidės 12 val., Kurpių g. 7. Čia su „Me­me­land“ grupe gros L. Ur­bikas (sak­sofonas), A. Karečka (tri­mitas), S. Šiau­čiulis (pia­ninas), V. Jasaitis (gitara), L. Bėk­ša (kontrabosas), E. Fe­deravičius (mušamieji), dalyvaus šokių studija „HopHop“.

Gegužės 20 d. vyks „Europos muziejų naktis“, daugiau nei 100 Lietuvos muziejų kvies į nemokamus renginius naktį.

Muziejai organizuoja apie 300 nemokamų renginių. Lankytojams bus siūlomos ne tik ekskursijos, edukacinės programos, bet ir susitikimai su menininkais, muziejininkais, vyks knygų pristatymai, filmų peržiūros, diskusijos, protų mūšiai. Mažuosius (ir ne tik) muziejų lankytojus muziejai kvies į kūrybines dirbtuves, orientacinius žaidimus, muziejų lobių paieškas.

2016 m. „Muziejų nakties Lietuvoje“ akcijoje dalyvavo 105 Lietuvos muziejai, o jų organizuotuose renginiuose apsilankė daugiau kaip 129.000. lankytojų.

Programa šiuo adresu.

Gegužės 20 d. Klaipėdoje kursuos „Laivų paradas“.

Šventės renginiai prasidės nuo 10 val. Smiltynės jachtklube startuos jachtų regata, o Danės upėje varžysis baidarės ir kanojos. „Laivų paradas“ startuos 21 val. Jį pradės „Towmar Baltic“ dviejų jūrinių vilkikų šokiu. Vėliau – 25 laivų paradas, o sutemus – fejerverkų šou. Visą vakarą švies 0,5 km LED lempų juosta apvyniotas „Brabander“, Klaipėdos universiteto mokomasis burlaivis.

Tradiciškai per „Laivų paradą“ bus renkamas gražiausias laivas. Šiais metais ryškiausiai puošto laivo konkurso baigtį lems ne tik komisijos, bet ir žiūrovų balsai.

Programa šiuo adresu.

Gegužės 20 d. 19 val. Smiltynės jachtų klube vyks gatvės meno festivalio „EDIT Klaipėda Street Art Festival 2017“ atidarymas.

4 metus Vilniaus veidą keitęs gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art Festival“ pirmą kartą keliasi į Klaipėdą.

Atidarymo vakarėlis vyks prie baseino (angl. pool party). Baseiną mariose sukūrė festivalio dalyviai – „Sprik“ architektai.  Organizatoriai žada, kad šiame renginyje bus patogu stebėti laivų paradą, kuriame bus pristatytas AB „Smiltynės perkėla“ keltas „Baltija“, kurį papuošė menininkas Ricky Lee Gordonas iš Pietų Afrikos Respublikos.

Gegužės 20 d. Kaunas švęs miesto gimtadienį, šventiniai Kauno Hanzos dienų renginiai vyks visą savaitgalį.

Gimtadienio proga iliustratorė Eglė Majauskaitė sukūrė šiuolaikinio Kauno žemėlapį.

„Tikiuosi, jog pamatęs žemėlapį kaunietis nusišypsos ir pagalvos: taip, tai mano miestas, su daugiabučiais, spurgomis, gatvės menu, mediniais nameliais ir žadą atimančiais modernizmo pastatais“, - sakė žemėlapio kūrėja.

Gimtadienio programą ir žemėlapį galima atsisiųsti šiuo adresu.

nuotrauka::1

Iki gegužės 21 d. Vilniuje vyks džiazo šokių ir muzikos festivalis „Harlem 2017“.

Didieji koncertai vyks penktadienį ir šeštadienį klube „Legendos“, ten gros gyva muzika, vyks šokiai senuoju retro stiliumi.

Koncertuos „Professor Cunningham and his Old School“ (JAV), „Shirt Tail Stompers“ (Jungtinė Karalystė). Taip pat ansambliai iš Lietuvos „Home Jazz Band“ su Milda Stasaityte ir „The Schwings Band“ su Migloko.

Festivalyje užsiėmimus ves 17 džiazo šokių mokytojų bei atlikėjų iš JAV, Švedijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos ir kitų šalių.

Programa šiuo adresu.

nuotrauka::2

Iki gegužės 22 d. Vilniaus lenkų kultūros namuose – Vilniaus salsos festivalis.

Festivalyje bus šokama ne tik salsa, bet ir bet ir šiam šokiui giminingi čia čia čia, bačiata, kizomba, tarašinja, rumba ir regetonas.

Žinomiausi šiųmetinio festivalio dalyviai – Londone gyvenantis Super Mario ir niujorkietė Magna Gopal. Šokių pamokas ves ir parodomuosius pasirodymus surengs poros ir šou grupės iš Nyderlandų, Ispanijos, Švedijos, Italijos, Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos.

Programa šiuo adresu.

KONCERTAI

Gegužės 19 d. Nacionalinėje filharmonijoje – 76-ojo koncertų sezono pabaigos koncertas „Carmina burana“.

Su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru gros Kauno valstybinis choras ir Lietuvos dainininkų tercetas – Veras Talerko (sopranas), Algirdas Bagdonavičius (kontratenoras) ir Vytautas Juozapaitis (baritonas). Vakaro svečias – prancūzų arfininkas Xavieras de Maistre‘as.

Programoje – brazilo H. Villa-Loboso populiariausia simfoninė pjesė iš ciklo „Raudos“, vokiečių kompozitoriaus C. Orffo sceninė kantata „Carmina Burana“, ispano J. Rodrigo „Aranchueso koncerto“, kuris originaliai parašytas klasikinei gitarai, bet koncerte skambės solisto partijos aranžuotė arfa.

Gegužės 19 d. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“,– „Baltojo Kiro“ koncertas „Gegužinės“.

Ansamblio vokalistas, gitaristas ir dainų autorius Tautvydas Paulius Augustinas kiekvienam koncertui kviečiasi būrį muzikantų iš įvairių Lietuvos miestų, todėl kiekvienas grupės koncertas – vis kitoks. Sparčiai išpopuliarėjusi muzikinė grupė, pasak koncerto rengėjų, groja „persmelktą gimtojo sodžiaus ilgesio“ muziką. Jų atliekami dainų tekstai – lietuviški ir lengvai įsimenami, tad koncertuose muzikantams pritaria visa publika.

Iki gegužės 21 d. Lietuvos ir užsienio kompozitorių tarptautinio šiuolaikinio muzikos festivalio „Druskomanija“ koncertai vyks Druskininkuose ir Liškiavoje.

Penktadienį bare „DK lounge“ – džiazo muzikos ansamblis „Džiazlaif“. Gros K. Jušinskas, D. Pancerovas, D. Stalmokas (saksofonai), A. Užameckis (kontrabosas), I. Kasikauskas (būgnai), P. Vaškas (gitara). Šeštadienį toje pačioje scenoje Jurgis Jarašius pristatys elektroninės muzikos solo projektą „Noema-noesis“. Šeštadienį Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje koncertuos Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas, Druskininkų miesto muziejuje – Mindaugas Urbaitis. Sekmadienį – festivalio uždaromasis koncertas Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčioje. Koncertuos vokalinis ansamblis „Melos“.

Programa šiuo adresu.

TEATRAS

Gegužės 19–21 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks dokumentinio spektaklio „Žalia pievelė“ premjera.

Režisierių Jono Tertelio ir Kristinos Warner spektkalis sukurtas pagal uždaromos Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų pasakojimus. Dokumentiniame spektaklyje pasakojamos tikros elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų istorijos.

Visagine gyvena apie 20.000 įvairių tautybių žmonių, maždaug pustrečio tūkstančio tebedirba elektrinėje. Spektaklyje aiškinamasi ką jie išgyvena, ardydami tai, ką statė.

nuotrauka::3

PARODOS

Gegužės 20 d. Kaune, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, atidaroma „Eglės galerijos" jubiliejinė paroda.

Ekspozicija skirta įvairių kartų galerijos bičiulių kūrybai –Vladimiro Bogatyriovo peizažams, Aurimo Eidukaičio tapybai, Kęstučio Kasparavičiaus knygų iliustracijoms, tautodailininkės Elenos Kniūkštaitės, grafiko Mariaus Liugailos, tapytojo Virgio Rusecko, Editos Suchockytės tapybos bei grafikos darbai ir Neringos M. Strazdės sausosios adatos technikos kūriniai.

Skirtinga dailininkų kūrybinė patirtis dėlioja margaspalvę parodos mozaiką: senieji miestai, peizažai, moters grožio vizijos, siurrealistinės, nostalgiškos praeities intarsijos dabarties vaizdiniuose, žaižaruojanti fantastika ir rupi dabartis.

Paroda veiks iki birželio 25 d.

nuotrauka::4

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Alžyras kasdien 2 valandoms išjungia internetą, kad nesukčiautų studentai

Alžyre ir Irane šiomis dienomis kasdien kelioms valandoms išjungiamas internetas. Šių šalių vyriausybės tokį...

Laisvalaikis
2018.06.24
5-ios Viduržemio jūros salos, dar neatrastos masinio turizmo 2

Kelionių vadovai, interneto portalai ir galybė tinklaraščiuose savo patirtis dėstančių keliauninkų choru...

Laisvalaikis
2018.06.24
Pasaulio futbolo čempionate Vokietija išvengė visiško košmaro

Įspūdingai Tuniso futbolininkus patiesę belgai, favoritų etiketę patvirtinę meksikiečiai ir per plauką...

Laisvalaikis
2018.06.23
Geriausiuose pasaulio restoranuose - sakės renesansas

Pasaulio gastronomijos sostinėse – Honkonge, Niujorke, Londone, Kopenhagoje, San Sebastiane ir net Paryžiuje...

Laisvalaikis
2018.06.23
Dėl nykstančių ungurių išteklių kalti gali būti narkotikų vartotojai 2

Dėl Europoje mažėjančių ungurių išteklių kalti gali būti kokaino vartotojai. Tai atskleidė naujas tyrimas,...

Laisvalaikis
2018.06.23
Iliustruotoji istorija: išradimas, palengvinęs buitį 1954 m.

1954-aisiais amerikiečių namus užplūdo trijų skyrių aliuminio folijos indeliai. Naujas reiškinys „TV pietūs“...

Laisvalaikis
2018.06.23
Venecijoje išdygs šviečiantys grybai iš Lietuvos

Seniausioje ir prestižiškiausioje menų parodoje – Venecijos architektūros bienalėje – projektą „Pelkių...

Laisvalaikis
2018.06.23
Futbolo čempionatas: Brazilija šįkart nenuvylė 1

Penktadienį vyko trejos rungtynės. Pergales šventė Brazilija, Nigerija ir Šveicarija. 

Laisvalaikis
2018.06.22
Portretas: verslo lyderystės islandus moko lietuvė, niekada nenorėjusi būti lydere

„Niekada nelaikiau savęs ypatinga lydere, bet turiu savybę tiesiog imti ir daryti, jei matau, kad padaryti...

Laisvalaikis
2018.06.22
VŽ rekomenduoja: 10 savaitgalio renginių

Nuo avangardinio džiazo koncertų iki linksmų varžytyvių, kas geriau ir greičiau irkluoja „vikingų“ laivus.

Laisvalaikis
2018.06.22
Rekonstruotą alaus daryklą „Švyturys“ atvers lankytojams 1

Daryklos rekonstrukciją Klaipėdoje baigianti bendrovė „Švyturys-Utenos alus“ joje jau nuo liepos ruošiasi...

Laisvalaikis
2018.06.22
Ketvirtadienio futbolas: Prancūzija ir Kroatija užsitikrino vietas aštuntfinalyje, Argentina nemaloniai nustebino

Ketvirtadienį futbolo gerbėjai stebėjo trejas rungtynes. Prancūzijos ir Kroatijos gerbėjai gali atsipūsti -...

Laisvalaikis
2018.06.21
Trečiadienio futbolas: trapių pergalių diena

Visose trijose šiandien vykusiose pasaulio futbolo čempionato rungtynėse švęstos vieno įvarčio pergalės.

Laisvalaikis
2018.06.21
Nidos kopose – Sartre‘o vizitą atkartojanti skulptūra 3

Kultūrinį Neringos kraštovaizdį papildys dar vienas akcentas – skulptūra „Prieš vėją“, vaizduojanti per vėjo...

Laisvalaikis
2018.06.20
„Žalgirio“ treneriui Jasikevičiui suteiktas Kauno garbės piliečio vardas

Trečiadienį Kauno rotušėje „Žalgirio“ krepšinio komandos vyriausiajam treneriui Šarūnui Jasikevičiui...

Laisvalaikis
2018.06.20
Varnaitė: Kultūros ministerijos siūloma paveldo pertvarka primena bolševikinį mąstymą 3

Kultūros paveldo departamentas (KPD) sako, kad Kultūros ministerijos inicijuojama paveldo sistemos pertvarka...

Statyba ir NT
2018.06.20
Paskelbti 50 geriausių pasaulio restoranų: triumfavo italai

Kasmetiniuose prestižiniuose geriausių pasaulio restoranų 50-uko rinkimuose („The World‘s 50 Best...

Laisvalaikis
2018.06.20
Antradienio futbolas: nuskriausta Kolumbija, klydusi Lenkija ir antra rusų pergalė

Antradienį Rusijoje vykstančiame pasaulio futbolo čempionate įvyko paskutinės H grupės rungtynės ir antroje...

Laisvalaikis
2018.06.19
Teatro festivalis „Sirenos“ skelbia programos vinis

15-ąjį kartą šiemet vyksiantis teatro festivalis „Sirenos“ tradiciškai pristatys ne vienos tarptautinės...

Laisvalaikis
2018.06.19
Dainų šventei – speciali apyvartinė 2 Eur moneta

Lietuvos bankas išleis apyvartinę 2 Eur monetą, skirtą Šimtmečio dainų ir šokių šventei. Pusės milijono...

Laisvalaikis
2018.06.19

Verslo žinių pasiūlymai

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau