VŽ rekomenduoja: ką veikti savaitgalį

Publikuota: 2017-05-19
Kauno gimtadienio proga iliustratorė Eglė Majauskaitė sukūrė šiuolaikinio Kauno žemėlapį. Rengėjų nuotr.
Kauno gimtadienio proga iliustratorė Eglė Majauskaitė sukūrė šiuolaikinio Kauno žemėlapį. Rengėjų nuotr.

Šį savaitgalį renginiai vyks be pertraukos – daugiau nei 20-yje miestų skambės „Gatvės muzikos diena“, 100 muziejų kvies į „Muziejų naktį“, Klaipėdoje kursuos „Laivų paradas“, o Kaunas švęs savo gimtadienį.

RENGINIAI

Gegužės 19 d. 18 val. Bistrampolio dvare, Panevėžio rajone, vyks „Poezijos Pavasaris".

Dalyvaus bardai Olegas Ditkovskis ir Saulius Bareikis bei poetas Antanas A. Jonynas. Jis poeziją skaitys 15 val. diplomato, vertėjo Juozo Urbšio tėviškėje, Zaosės vienkiemyje.  

Programa šiuo adresu.

Gegužės 20 d. 11 kartą Lietuvos miestuose vyks „Gatvės muzikos diena“ (GMD).

GMD praneša, kad Vilniaus gatvėse vyks 135 koncertai. Pirmą kartą gatvėse koncertuos robotai, dienos pabaigoje menų fabrike „Loftas“ vyks nemokamos GMD dūzgės. Gros neseniai debiutavę ansambliai „SillyCut“, D. Jurevičiaus grupė, „Timid Kooky“ ir kiti.

Kauno gatvėse vyks 58 koncertai, nuo 12 val. Laisvės alėjoje skambės įvairių stilių muzika. Klaipėdoje koncertuos daugiau nei 33 muzikos ansambliai. Koncertai taip pat prasidės 12 val., Kurpių g. 7. Čia su „Me­me­land“ grupe gros L. Ur­bikas (sak­sofonas), A. Karečka (tri­mitas), S. Šiau­čiulis (pia­ninas), V. Jasaitis (gitara), L. Bėk­ša (kontrabosas), E. Fe­deravičius (mušamieji), dalyvaus šokių studija „HopHop“.

Gegužės 20 d. vyks „Europos muziejų naktis“, daugiau nei 100 Lietuvos muziejų kvies į nemokamus renginius naktį.

Muziejai organizuoja apie 300 nemokamų renginių. Lankytojams bus siūlomos ne tik ekskursijos, edukacinės programos, bet ir susitikimai su menininkais, muziejininkais, vyks knygų pristatymai, filmų peržiūros, diskusijos, protų mūšiai. Mažuosius (ir ne tik) muziejų lankytojus muziejai kvies į kūrybines dirbtuves, orientacinius žaidimus, muziejų lobių paieškas.

2016 m. „Muziejų nakties Lietuvoje“ akcijoje dalyvavo 105 Lietuvos muziejai, o jų organizuotuose renginiuose apsilankė daugiau kaip 129.000. lankytojų.

Programa šiuo adresu.

Gegužės 20 d. Klaipėdoje kursuos „Laivų paradas“.

Šventės renginiai prasidės nuo 10 val. Smiltynės jachtklube startuos jachtų regata, o Danės upėje varžysis baidarės ir kanojos. „Laivų paradas“ startuos 21 val. Jį pradės „Towmar Baltic“ dviejų jūrinių vilkikų šokiu. Vėliau – 25 laivų paradas, o sutemus – fejerverkų šou. Visą vakarą švies 0,5 km LED lempų juosta apvyniotas „Brabander“, Klaipėdos universiteto mokomasis burlaivis.

Tradiciškai per „Laivų paradą“ bus renkamas gražiausias laivas. Šiais metais ryškiausiai puošto laivo konkurso baigtį lems ne tik komisijos, bet ir žiūrovų balsai.

Programa šiuo adresu.

Gegužės 20 d. 19 val. Smiltynės jachtų klube vyks gatvės meno festivalio „EDIT Klaipėda Street Art Festival 2017“ atidarymas.

4 metus Vilniaus veidą keitęs gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art Festival“ pirmą kartą keliasi į Klaipėdą.

Atidarymo vakarėlis vyks prie baseino (angl. pool party). Baseiną mariose sukūrė festivalio dalyviai – „Sprik“ architektai.  Organizatoriai žada, kad šiame renginyje bus patogu stebėti laivų paradą, kuriame bus pristatytas AB „Smiltynės perkėla“ keltas „Baltija“, kurį papuošė menininkas Ricky Lee Gordonas iš Pietų Afrikos Respublikos.

Gegužės 20 d. Kaunas švęs miesto gimtadienį, šventiniai Kauno Hanzos dienų renginiai vyks visą savaitgalį.

Gimtadienio proga iliustratorė Eglė Majauskaitė sukūrė šiuolaikinio Kauno žemėlapį.

„Tikiuosi, jog pamatęs žemėlapį kaunietis nusišypsos ir pagalvos: taip, tai mano miestas, su daugiabučiais, spurgomis, gatvės menu, mediniais nameliais ir žadą atimančiais modernizmo pastatais“, - sakė žemėlapio kūrėja.

Gimtadienio programą ir žemėlapį galima atsisiųsti šiuo adresu.

nuotrauka::1

Iki gegužės 21 d. Vilniuje vyks džiazo šokių ir muzikos festivalis „Harlem 2017“.

Didieji koncertai vyks penktadienį ir šeštadienį klube „Legendos“, ten gros gyva muzika, vyks šokiai senuoju retro stiliumi.

Koncertuos „Professor Cunningham and his Old School“ (JAV), „Shirt Tail Stompers“ (Jungtinė Karalystė). Taip pat ansambliai iš Lietuvos „Home Jazz Band“ su Milda Stasaityte ir „The Schwings Band“ su Migloko.

Festivalyje užsiėmimus ves 17 džiazo šokių mokytojų bei atlikėjų iš JAV, Švedijos, Prancūzijos, Slovėnijos, Italijos, Ispanijos ir kitų šalių.

Programa šiuo adresu.

nuotrauka::2

Iki gegužės 22 d. Vilniaus lenkų kultūros namuose – Vilniaus salsos festivalis.

Festivalyje bus šokama ne tik salsa, bet ir bet ir šiam šokiui giminingi čia čia čia, bačiata, kizomba, tarašinja, rumba ir regetonas.

Žinomiausi šiųmetinio festivalio dalyviai – Londone gyvenantis Super Mario ir niujorkietė Magna Gopal. Šokių pamokas ves ir parodomuosius pasirodymus surengs poros ir šou grupės iš Nyderlandų, Ispanijos, Švedijos, Italijos, Lietuvos, Latvijos, Rusijos ir Baltarusijos.

Programa šiuo adresu.

KONCERTAI

Gegužės 19 d. Nacionalinėje filharmonijoje – 76-ojo koncertų sezono pabaigos koncertas „Carmina burana“.

Su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru gros Kauno valstybinis choras ir Lietuvos dainininkų tercetas – Veras Talerko (sopranas), Algirdas Bagdonavičius (kontratenoras) ir Vytautas Juozapaitis (baritonas). Vakaro svečias – prancūzų arfininkas Xavieras de Maistre‘as.

Programoje – brazilo H. Villa-Loboso populiariausia simfoninė pjesė iš ciklo „Raudos“, vokiečių kompozitoriaus C. Orffo sceninė kantata „Carmina Burana“, ispano J. Rodrigo „Aranchueso koncerto“, kuris originaliai parašytas klasikinei gitarai, bet koncerte skambės solisto partijos aranžuotė arfa.

Gegužės 19 d. Vilniuje, muzikos klube „Tamsta“,– „Baltojo Kiro“ koncertas „Gegužinės“.

Ansamblio vokalistas, gitaristas ir dainų autorius Tautvydas Paulius Augustinas kiekvienam koncertui kviečiasi būrį muzikantų iš įvairių Lietuvos miestų, todėl kiekvienas grupės koncertas – vis kitoks. Sparčiai išpopuliarėjusi muzikinė grupė, pasak koncerto rengėjų, groja „persmelktą gimtojo sodžiaus ilgesio“ muziką. Jų atliekami dainų tekstai – lietuviški ir lengvai įsimenami, tad koncertuose muzikantams pritaria visa publika.

Iki gegužės 21 d. Lietuvos ir užsienio kompozitorių tarptautinio šiuolaikinio muzikos festivalio „Druskomanija“ koncertai vyks Druskininkuose ir Liškiavoje.

Penktadienį bare „DK lounge“ – džiazo muzikos ansamblis „Džiazlaif“. Gros K. Jušinskas, D. Pancerovas, D. Stalmokas (saksofonai), A. Užameckis (kontrabosas), I. Kasikauskas (būgnai), P. Vaškas (gitara). Šeštadienį toje pačioje scenoje Jurgis Jarašius pristatys elektroninės muzikos solo projektą „Noema-noesis“. Šeštadienį Druskininkų savivaldybės viešojoje bibliotekoje koncertuos Šv. Kristoforo kamerinio orkestro koncertas, Druskininkų miesto muziejuje – Mindaugas Urbaitis. Sekmadienį – festivalio uždaromasis koncertas Liškiavos Švč. Trejybės bažnyčioje. Koncertuos vokalinis ansamblis „Melos“.

Programa šiuo adresu.

TEATRAS

Gegužės 19–21 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre įvyks dokumentinio spektaklio „Žalia pievelė“ premjera.

Režisierių Jono Tertelio ir Kristinos Warner spektkalis sukurtas pagal uždaromos Ignalinos atominės elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų pasakojimus. Dokumentiniame spektaklyje pasakojamos tikros elektrinės darbuotojų ir Visagino gyventojų istorijos.

Visagine gyvena apie 20.000 įvairių tautybių žmonių, maždaug pustrečio tūkstančio tebedirba elektrinėje. Spektaklyje aiškinamasi ką jie išgyvena, ardydami tai, ką statė.

nuotrauka::3

PARODOS

Gegužės 20 d. Kaune, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus A. Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje, atidaroma „Eglės galerijos" jubiliejinė paroda.

Ekspozicija skirta įvairių kartų galerijos bičiulių kūrybai –Vladimiro Bogatyriovo peizažams, Aurimo Eidukaičio tapybai, Kęstučio Kasparavičiaus knygų iliustracijoms, tautodailininkės Elenos Kniūkštaitės, grafiko Mariaus Liugailos, tapytojo Virgio Rusecko, Editos Suchockytės tapybos bei grafikos darbai ir Neringos M. Strazdės sausosios adatos technikos kūriniai.

Skirtinga dailininkų kūrybinė patirtis dėlioja margaspalvę parodos mozaiką: senieji miestai, peizažai, moters grožio vizijos, siurrealistinės, nostalgiškos praeities intarsijos dabarties vaizdiniuose, žaižaruojanti fantastika ir rupi dabartis.

Paroda veiks iki birželio 25 d.

nuotrauka::4

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Leidybos verslas kalba ir apie kilimą, ir apie bankrotus 5

„Litexpo“ parodų centre šį savaitgalį vykstanti Vilniaus knygų mugė, žvelgiant iš šalies, atrodo kaip...

Laisvalaikis
2018.02.23
Trys stendai prie Ebingo, Misūryje 1

Nedažnai pamatysi filmą, primenantį didžiojo Hitchcocko žodžius apie „kiną, kuris yra torto gabalas“.

Laisvalaikis
2018.02.23
Berlyno kino festivalis: laukiant pokyčių, bijant pokyčių

Daugybę metų kaip antras svarbiausias kino festivalis pasaulyje žinoma Berlynalė pastaraisiais metais...

Laisvalaikis
2018.02.22
Vilniaus knygų mugė užėmė visas „Litexpo“ erdves

Vasario 22 d. Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, prasidėjo 19-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė...

Laisvalaikis
2018.02.22
Gražiausi lietuviški įmonių pavadinimai: nuo „Gėlių burtų“ iki „Dangaus kačių“ 3

Vasario 21-oji – Tarptautinė gimtosios kalbos diena, primenanti, kaip svarbu ją gerbti ir puoselėti. Šia...

Laisvalaikis
2018.02.21
Lietuvių biatlono rinktinė nepasiekė finišo 8

Antradienį Žiemos olimpinėse žaidynėse Pjongčange mišrioje estafetėje Lietuvos sportininkams pritrūko...

Laisvalaikis
2018.02.20
„Universal Music“ planuoja plėtrą Lietuvoje

Su kultūros ministre Liana Ruokytė-Jonsson susitikę muzikos leidybos kompanijos „Universal Music“ atstovai...

Laisvalaikis
2018.02.20
Restauruojamuose Pacų rūmuose veriasi freskos 3

Vilniuje, restauruojamuose istoriniuose Pacų rūmuose Didžiojoje gatvėje, kur šiemet bus atidarytas pasaulinio...

Laisvalaikis
2018.02.20
Valstybės pažinimo centre – nauja interaktyvi paroda 

Vilniuje, Valstybės pažinimo centre, Vasario 16-osios išvakarėse atidaryta nauja interaktyvi paroda...

Laisvalaikis
2018.02.19
Metų vertėjo krėslas įteiktas Irenai Aleksaitei

Metų vertėjo krėslo premija šiemet skirta vertėjai Irenai Aleksaitei „už adekvačiai ir gyvai išverstą Witoldo...

Laisvalaikis
2018.02.19
BAFTA apdovanojimuose triumfavo „Trys stendai prie Ebingo, Misūryje“ 

BAFTA apdovanojimuose, kurie laikomi britišku „Oskarų“ atitikmeniu, triumfavo tragikomedija „Trys stendai...

Laisvalaikis
2018.02.19
Stuburo skausmas – mūsų pačių reikalas 2

Nedaug rasi vyrėlesnio amžiaus žmonių, dirbančių sėdimą darbą, kurie nejustų nugaros skausmų ar bent jau...

Laisvalaikis
2018.02.18
VŽ rekomenduoja: naujos knygos

Kuo Vilniaus knygų mugė arčiau, tuo labiau intriguojamus leidinius ir jų autorius į viešumą „išmeta“...

Laisvalaikis
2018.02.18
Apie sveiką maistą – kitaip

Mitybos specialistų „išduodami“ leidimai valgyti vienus produktus ir vengti kitų, kaip ir stebuklingos...

Laisvalaikis
2018.02.18
2018-ųjų mitybos tendencijos ir mados

Nuo vegetariškų „mėsainių“ iki nealkoholinių „svaigiųjų“ gėrimų: 2018-aisiais vyraus ne tik sveiko, bet ir...

Laisvalaikis
2018.02.17
Berlinalės kino mugėje – Lietuviški virtualios realybės projektai

Vokietijoje prasideda 68-asis Berlyno tarptautinis kino festivalis, o kartu su juo ir Europos filmų mugė,...

Laisvalaikis
2018.02.16
Tyrimas: šimtmetį pasitinkantys lietuviai vieningesni ir laimingesni 2

„Žmogaus studijų centro“ nuo 2008 m. kasmet atliekami Lietuvos psichologinio klimato ir žmonių jausenos...

Laisvalaikis
2018.02.16
Kuriantis Lietuvos valstybei, ūkio padėtis buvo katastrofiška 11

„Kuriantis Lietuvos valstybei, ūkio padėtis buvo katastrofiška: badas, pramonės įmonių nedaug ir tos pačios...

Laisvalaikis
2018.02.16
Įteiktos Nacionalinės kultūros ir meno premijos 1

Vasario 16-osios išvakarėse Lietuvos Respublikos prezidentūroje tradiciškai įteiktos Nacionalinės kultūros ir...

Laisvalaikis
2018.02.15
Lietuvos biatlonininkai 20 km biatlono lenktynėse nesužibėjo

Tomas Kaukėnas šiandien vykusiose vyrų 20 km biatlono lenktynėse užėmė 78-ą vietą ir rizikuoja nepatekti į...

Laisvalaikis
2018.02.15

Verslo žinių pasiūlymai

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau