Antras etapas: kandidatus į „Metų CEO“ siūlo 8 organizacijos

Publikuota: 2017-04-20
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Metų CEO“ rinkimuose prasideda antras etapas, kurio metu 8 bendradarbiaujančios įstaigos rekomenduoja po 3 kandidatus iš pirminio sąrašo „Metų CEO“ nominacijai.

Kiekviena iš šių įstaigų aktyviai dalyvauja įvairiuose Lietuvos verslo procesuose ir prisideda prie verslo aplinkos gerinimo. 8 žemiau išvardintos organizacijos iš pateikto sąrašo pagal tris pagrindinius kriterijus – sukurtą naudą akcininkams, darbuotojams ir visuomenei – rekomenduos tris kandidatus, kurie, jų nuomone, verti „Metų CEO“ vardo. Savo rekomendacijas šios organizacijos turi pateikti iki balandžio 24 dienos.

Pirmajame etape iš kasmet „Verslo žinių“ sudaromo didžiausių šalies įmonių tūkstantuko sąrašo buvo atrinktos bendrovės, kurios 2015 m. baigė pelningai ir kurių vadovas įmonei vadovauja bent 2 metus, t. y. nuo 2015 m. pradžios.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK)

Šiuo metu LPK vienija 50 šakines ir 7 regionines asociacijas, jungiančias daugiau negu 2700 įvairaus profilio įmonių, taip pat 31 neasocijuotą narį nepriklausantį asociacijoms ir į Konfederaciją įstojusį individualiai. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma gamybos įmonių, bet ir bankai, prekybos įmonės, advokatų kontoros, užsienio firmų atstovybės, moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos. LPK nariai apima pagrindinius Lietuvos gamybos sektorius, kurie prie Lietuvos ekonomikos prisideda sudarydami 22% Lietuvos BVP. LPK narės gamybos įmonės pagamina 83% visos Lietuvos eksporto produkcijos, o eksportas yra pagrindinė Lietuvos ekonomikos varomoji jėga, sudaranti 87% viso Lietuvos BVP. Taigi LPK nariai atlieka svarbų vaidmenį stiprinant Lietuvos ekonomiką ir didinant jos konkurencingumą. LPK prezidentas – Robertas Dargis.

LR Ūkio ministerija

LR Ūkio ministerijos misija - kurti palankią teisinę ir ekonominę aplinką ūkio plėtrai. Ūkio ministerija yra įsteigusi apdovanojimą ,,Už nuopelnus verslui“ ir Nusipelniusio Lietuvos pramonės darbuotojo garbės ženklo apdovanojimą. Apdovanojimas „Už nuopelnus verslui“ teikiamas kartą per metus, žymint Verslo dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų antrą lapkričio penktadienį. Ūkio ministras – Mindaugas Sinkevičius.

Baltic Institute of Corporate Governance

Bendrovių valdysenos institutas Baltijos šalyse (angl. Baltic Institute of Corporate Governance) yra ne pelno siekianti, nevyriausybinė organizacija. Institutas siekia didinti Baltijos šalių konkurencingumą, skatindamas gerąją įmonių, įstaigų bei organizacijų valdysenos praktiką. Prie jo veiklos prisideda Baltijos šalių verslo ir politikos lyderiai. Prezidentas – Rytis Ambrazevičius.

„Nasdaq Vilnius”

Vertybinių popierių birža “Nasdaq Vilnius” – viena iš svarbiausių šalies finansų rinkos ir kapitalo rinkos infrastruktūros institucijų, kartu su Lietuvos centriniu vertybinių popierių depozitoriumu užtikrina sklandų vienintelės šalyje reguliuojamos vertybinių popierių antrinės rinkos veikimą: prekybą ir atsiskaitymą vertybiniais popieriais. “Nasdaq Vilnius” – save reguliuojanti institucija, kuri veikia vadovaudamasi vertybinių popierių rinką reguliuojančiais teisės aktais bei Vertybinių popierių biržos taisyklėmis. Jos veiklą, kaip ir visą vertybinių popierių rinką, reguliuoja ir prižiūri Lietuvos Respublikos centrinis bankas. “Nasdaq Vilnius” kartu su Talino ir Rygos vertybinių popierių biržomis yra suformavusi Nasdaq Baltijos rinką. “Nasdaq Vilnius” - didžiausios vertybinių popierių prekybos technologijų, vertybinių popierių kotiravimo ir informacijos paslaugų tiekėjos visuose šešiuose žemynuose - “Nasdaq, dalis. “Nasdaq Vilnius” prezidentas – Saulius Malinauskas.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjas – BI Norwegian Business School – viena didžiausių ir geriausių aukštųjų verslo mokyklų Europoje.

ISM yra vienas dinamiškiausių ir moderniausių universitetų Centrinėje ir Rytų Europoje, plėtojantis geriausias vadybos ir ekonomikos mokslų tradicijas, išlieka tarp stipriausių dviejų šimtų verslo universitetų pasaulyje.

Universitetas siūlo visų pakopų studijas: bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros, taip pat rengia vadovų studijas ir mokymus.

ISM įgytas žinias ir gebėjimus universiteto absolventai sėkmingai pritaiko tarptautinėje verslo aplinkoje. Universiteto studijų kokybę patvirtina Tarptautinė kokybės akreditacija (IQA) ir Europos kreditų perkėlimo sistemos etiketė (ECTS label), leidžianti mainų programų partneriais rinktis pažangiausius Europos universitetus.

Rektorius – Dr. Doc. Alfredas Chmieliauskas

Žinių ekonomikos forumas

Asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ – jau šešiolika metų veikianti ekspertinė nevyriausybinė organizacija, siekianti kurti žiniomis ir kūrybiškumu grįstą konkurencingą valstybę. Asociacija vienija daugiau kaip 50 skirtingų sektorių – verslo, mokslo, valdžios ir visuomenės – atstovų, kurių balsas yra pripažįstamas bei vertinamas priimant valstybės mastu reikšmingus sprendimus. ŽEF siekia inicijuoti pokyčius, tiesiogiai prisidėti prie svarbių problemų sprendimo, šalies politikos formavimo, todėl aktyviai teikia pozicijas, siūlymus, pastabas rengiant įstatymų projektus ir strategines programas. Pagrindinės ŽEF veiklos kryptys: pažangus ir inovatyvus verslas; mokymasis visą gyvenimą; atviras ir žiniomis grįstas valstybės valdymas. Direktorius - Arminas Varanauskas.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI)

LLRI yra privati, nepolitinė organizacija, įsteigta 1990 metais. Tiksliausiai institutą būtų galima vadinti užsienyje itin paplitusiu think tank vardu, lietuviškai – smegenų centru, idėjų fabriku, viešosios politikos institutu ir panašiais vardais. Instituto siekis yra padėti įgyvendinti bendrus Lietuvos žmonių interesus, kurie geriausiai gali būti realizuojami laisvoje rinkoje, kai be jokių privilegijų, protekcijų ar apribojimų kiekvienas individas savo tikslų siekia tarnaudamas visuomenei, o ne pasitelkdamas valstybės aparatą. LLRI atlieka tyrimus reikšmingais ekonomikos ir jos politikos klausimais, kuria reformų koncepcijas, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes bei padeda valdžios institucijoms patardamas, kaip geriau įtvirtinti rinkos ekonomikos principus Lietuvoje. Institutas taip pat atlieka sociologines apklausas, leidžia ekonominę literatūrą, rengia konferencijas, seminarus, paskaitas. Švietėjiški darbai yra neatsiejama instituto veiklos sritis – tam, kad asmens laisvės ir atsakomybės idėja taptų Lietuvos visuomenės gyvenimo dalimi. Prezidentas - Žilvinas Šilėnas.

„Verslo žinios“

UAB „Verslo žinios“ leidžia to paties pavadinimo nacionalinį verslo dienraštį, žurnalus „Verslo klasė“, „Iliustruotasis mokslas“, „Iliustruotoji istorija“, rengia konferencijas, mokymus, administruoja naujienų portalą vz.lt, darbo paieškos ir karjeros patarimų portalą cv.lt. Generalinis direktorius – Ugnius Jankauskas.

FOTOGALERIJA Renginys „Lietuvos verslo lyderiai“ (76 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau