Antras etapas: kandidatus į „Metų CEO“ siūlo 8 organizacijos

Publikuota: 2017-04-20
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

„Metų CEO“ rinkimuose prasideda antras etapas, kurio metu 8 bendradarbiaujančios įstaigos rekomenduoja po 3 kandidatus iš pirminio sąrašo „Metų CEO“ nominacijai.

Kiekviena iš šių įstaigų aktyviai dalyvauja įvairiuose Lietuvos verslo procesuose ir prisideda prie verslo aplinkos gerinimo. 8 žemiau išvardintos organizacijos iš pateikto sąrašo pagal tris pagrindinius kriterijus – sukurtą naudą akcininkams, darbuotojams ir visuomenei – rekomenduos tris kandidatus, kurie, jų nuomone, verti „Metų CEO“ vardo. Savo rekomendacijas šios organizacijos turi pateikti iki balandžio 24 dienos.

Pirmajame etape iš kasmet „Verslo žinių“ sudaromo didžiausių šalies įmonių tūkstantuko sąrašo buvo atrinktos bendrovės, kurios 2015 m. baigė pelningai ir kurių vadovas įmonei vadovauja bent 2 metus, t. y. nuo 2015 m. pradžios.

Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK)

Šiuo metu LPK vienija 50 šakines ir 7 regionines asociacijas, jungiančias daugiau negu 2700 įvairaus profilio įmonių, taip pat 31 neasocijuotą narį nepriklausantį asociacijoms ir į Konfederaciją įstojusį individualiai. Konfederacijai priklauso ne tik dauguma gamybos įmonių, bet ir bankai, prekybos įmonės, advokatų kontoros, užsienio firmų atstovybės, moksliniai tiriamieji institutai, mokymo įstaigos. LPK nariai apima pagrindinius Lietuvos gamybos sektorius, kurie prie Lietuvos ekonomikos prisideda sudarydami 22% Lietuvos BVP. LPK narės gamybos įmonės pagamina 83% visos Lietuvos eksporto produkcijos, o eksportas yra pagrindinė Lietuvos ekonomikos varomoji jėga, sudaranti 87% viso Lietuvos BVP. Taigi LPK nariai atlieka svarbų vaidmenį stiprinant Lietuvos ekonomiką ir didinant jos konkurencingumą. LPK prezidentas – Robertas Dargis.

LR Ūkio ministerija

LR Ūkio ministerijos misija - kurti palankią teisinę ir ekonominę aplinką ūkio plėtrai. Ūkio ministerija yra įsteigusi apdovanojimą ,,Už nuopelnus verslui“ ir Nusipelniusio Lietuvos pramonės darbuotojo garbės ženklo apdovanojimą. Apdovanojimas „Už nuopelnus verslui“ teikiamas kartą per metus, žymint Verslo dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų antrą lapkričio penktadienį. Ūkio ministras – Mindaugas Sinkevičius.

Baltic Institute of Corporate Governance

Bendrovių valdysenos institutas Baltijos šalyse (angl. Baltic Institute of Corporate Governance) yra ne pelno siekianti, nevyriausybinė organizacija. Institutas siekia didinti Baltijos šalių konkurencingumą, skatindamas gerąją įmonių, įstaigų bei organizacijų valdysenos praktiką. Prie jo veiklos prisideda Baltijos šalių verslo ir politikos lyderiai. Prezidentas – Rytis Ambrazevičius.

„Nasdaq Vilnius”

Vertybinių popierių birža “Nasdaq Vilnius” – viena iš svarbiausių šalies finansų rinkos ir kapitalo rinkos infrastruktūros institucijų, kartu su Lietuvos centriniu vertybinių popierių depozitoriumu užtikrina sklandų vienintelės šalyje reguliuojamos vertybinių popierių antrinės rinkos veikimą: prekybą ir atsiskaitymą vertybiniais popieriais. “Nasdaq Vilnius” – save reguliuojanti institucija, kuri veikia vadovaudamasi vertybinių popierių rinką reguliuojančiais teisės aktais bei Vertybinių popierių biržos taisyklėmis. Jos veiklą, kaip ir visą vertybinių popierių rinką, reguliuoja ir prižiūri Lietuvos Respublikos centrinis bankas. “Nasdaq Vilnius” kartu su Talino ir Rygos vertybinių popierių biržomis yra suformavusi Nasdaq Baltijos rinką. “Nasdaq Vilnius” - didžiausios vertybinių popierių prekybos technologijų, vertybinių popierių kotiravimo ir informacijos paslaugų tiekėjos visuose šešiuose žemynuose - “Nasdaq, dalis. “Nasdaq Vilnius” prezidentas – Saulius Malinauskas.

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas

ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas, įkurtas 1999 m., yra pirmasis nevalstybinis universitetas Lietuvoje. Universiteto steigėjas – BI Norwegian Business School – viena didžiausių ir geriausių aukštųjų verslo mokyklų Europoje.

ISM yra vienas dinamiškiausių ir moderniausių universitetų Centrinėje ir Rytų Europoje, plėtojantis geriausias vadybos ir ekonomikos mokslų tradicijas, išlieka tarp stipriausių dviejų šimtų verslo universitetų pasaulyje.

Universitetas siūlo visų pakopų studijas: bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros, taip pat rengia vadovų studijas ir mokymus.

ISM įgytas žinias ir gebėjimus universiteto absolventai sėkmingai pritaiko tarptautinėje verslo aplinkoje. Universiteto studijų kokybę patvirtina Tarptautinė kokybės akreditacija (IQA) ir Europos kreditų perkėlimo sistemos etiketė (ECTS label), leidžianti mainų programų partneriais rinktis pažangiausius Europos universitetus.

Rektorius – Dr. Doc. Alfredas Chmieliauskas

Žinių ekonomikos forumas

Asociacija „Žinių ekonomikos forumas“ – jau šešiolika metų veikianti ekspertinė nevyriausybinė organizacija, siekianti kurti žiniomis ir kūrybiškumu grįstą konkurencingą valstybę. Asociacija vienija daugiau kaip 50 skirtingų sektorių – verslo, mokslo, valdžios ir visuomenės – atstovų, kurių balsas yra pripažįstamas bei vertinamas priimant valstybės mastu reikšmingus sprendimus. ŽEF siekia inicijuoti pokyčius, tiesiogiai prisidėti prie svarbių problemų sprendimo, šalies politikos formavimo, todėl aktyviai teikia pozicijas, siūlymus, pastabas rengiant įstatymų projektus ir strategines programas. Pagrindinės ŽEF veiklos kryptys: pažangus ir inovatyvus verslas; mokymasis visą gyvenimą; atviras ir žiniomis grįstas valstybės valdymas. Direktorius - Arminas Varanauskas.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI)

LLRI yra privati, nepolitinė organizacija, įsteigta 1990 metais. Tiksliausiai institutą būtų galima vadinti užsienyje itin paplitusiu think tank vardu, lietuviškai – smegenų centru, idėjų fabriku, viešosios politikos institutu ir panašiais vardais. Instituto siekis yra padėti įgyvendinti bendrus Lietuvos žmonių interesus, kurie geriausiai gali būti realizuojami laisvoje rinkoje, kai be jokių privilegijų, protekcijų ar apribojimų kiekvienas individas savo tikslų siekia tarnaudamas visuomenei, o ne pasitelkdamas valstybės aparatą. LLRI atlieka tyrimus reikšmingais ekonomikos ir jos politikos klausimais, kuria reformų koncepcijas, rengia įstatymų ir jų projektų ekspertizes bei padeda valdžios institucijoms patardamas, kaip geriau įtvirtinti rinkos ekonomikos principus Lietuvoje. Institutas taip pat atlieka sociologines apklausas, leidžia ekonominę literatūrą, rengia konferencijas, seminarus, paskaitas. Švietėjiški darbai yra neatsiejama instituto veiklos sritis – tam, kad asmens laisvės ir atsakomybės idėja taptų Lietuvos visuomenės gyvenimo dalimi. Prezidentas - Žilvinas Šilėnas.

„Verslo žinios“

UAB „Verslo žinios“ leidžia to paties pavadinimo nacionalinį verslo dienraštį, žurnalus „Verslo klasė“, „Iliustruotasis mokslas“, „Iliustruotoji istorija“, rengia konferencijas, mokymus, administruoja naujienų portalą vz.lt, darbo paieškos ir karjeros patarimų portalą cv.lt. Generalinis direktorius – Ugnius Jankauskas.

FOTOGALERIJA Renginys „Lietuvos verslo lyderiai“ (76 nuotr.)

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO VALDYMO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Jungtuvės lieknina valstybės įmones Premium

Per praėjusius metus tarp labiausiai darbuotojų skaičių mažinusių bendrovių – kelios valstybės valdomos...

Vadyba
06:00
Kevino Spacey skandalas „Netflix“ kainavo 39 mln. USD

Internetinės televizijos kūrėja „Netflix“ pranešė patyrusi 39 mln. USD nuostolių, nes nusprendė nebetęsi kai...

Vadyba
2018.01.23
Personalas: kaip atsirinkti geriausius problemų sprendėjus Premium

Norint pasamdyti tinkamiausią specialistą, reikia ne tik laiko, bet ir patikimos personalo atrankos...

Vadyba
2018.01.23
„Horeca sprendimai“ sėkmės receptas – inovatyvūs verslo sprendimai Rėmėjo turinys

Išmaniojo įrankio „Tasker“ pagalba įmonės „Horeca sprendimai“ veikla tapo efektyvesnė. Suskaitmeninus...

Vadyba
2018.01.23
Turistai kreipėsi į policiją, kai Venecijos restorane gavo 1.100 Eur sąskaitą 9

Italijoje viešintys turistai nusprendė nebetylėti, mat vietos restoranuose apgaudinėjimas peržengė bet kokias...

Vadyba
2018.01.22
Valstybės tarnybos reforma: vėl sklinda pažadai, kad valdininkų mažės Premium 1

Valstybės tarnyba jau kitąmet sulauks esminės reformos, giriasi Vyriausybė. Oponentai skeptiškai kraipo...

Verslo aplinka
2018.01.22
Kad darbo taryba nevirstų profsąjunga Premium 1

Darbo tarybos turi nemažai minkštųjų galių, kai kurios jų gali virsti ir kietosiomis, todėl bendrauti su...

Finansai
2018.01.22
SEB banke – vadovų grandinės pokyčiai 14

Keičiasi SEB banko verslo klientų ir institucijų, kreditų bei rizikos valdymo vadovai.

Vadyba
2018.01.22
10 „Gazelių“ – 10 vadybos receptų, kaip augti lyderiams Premium

Į „Gazelių“ sąrašą šiemet pakliuvo 3.935 įmonės, o lyderės rinktos iš tų, kurios ne tik nori viešai kalbėti...

Vadyba
2018.01.22
„McDonald‘s“ diegiasi tvaraus vartojimo kultūrą 2

Greitojo maisto restoranų tinklas „McDonald‘s“ išsikėlė tikslą, kad iki 2025 metų visos maisto pakuotės,...

Vadyba
2018.01.21
Liudvikas Andriulis. Importuotas rusas 10

Anatolijų pirmą kartą pamačiau partnerių įstaigoje Maskvoje, raudonmedžio plokštėmis puoštoje susitikimų...

Verslo klasė
2018.01.21
Už atėjimą į darbo pokalbį – 30 Eur

Latvijoje smarkiai besiplečianti bendrovė „Evolution Gaming“ sugalvojo latviams neregėtą darbuotojų...

Vadyba
2018.01.21
„Apple“ darbuotojai gaus po 2.500 USD vertės premiją 2

JAV technologijų milžinė „Apple“, šią savaitę paskelbusi apie į JAV grąžinamas investicijas, taip pat...

Vadyba
2018.01.20
Krizės pamokos: arba nuskęs visi, arba dalies atsikračius, kiti turės šansą išgyventi 7

Pakilimai ir nuosmukiai yra neatsiejama verslo dalis. Nors krizės ne juokais sudrumsčia stabilią kasdienybę,...

Vadyba
2018.01.20
Iš pareigų traukiasi „Malsenos Plius“ vadovas 2

Abipusiu šalių susitarimu iš grūdų perdirbimo UAB „Malsena Plius“ vadovo pareigų pasitraukia Aldas Baltutis.

Vadyba
2018.01.19
Motyvavimo priemonių arsenalas: darbuotojus veikia 3 šalys 6

Efektyviausias motyvavimo būdas yra toks, kai kiekvienam darbuotojui parenkamos jam labiausiai tinkančios...

Vadyba
2018.01.19
Vežėjai į „baltąjį sąrašą“ lekia, statybininkai nori kito Premium 1

Lengviau įsivežti darbuotojų iš trečiųjų šalių padėsiantis baltasis sąrašas jau sulaukė nemažo vežėjų...

Vadyba
2018.01.19
Darbuotojų lojalumui skatinti ir darbdavių įvaizdžiui stiprinti – „Katino dienos“ Premium

Įmonės suprato, kad darbuotojų motyvacija ir įsitraukimas daro tiesioginę įtaką verslo rezultatams.

Vadyba
2018.01.18
Skelbiama atranka į ESO valdybos nario bei tinklų vystymo vadovo postą 4

Valstybės valdoma energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ skelbia atranką į bendrovės „Energijos...

Vadyba
2018.01.18
Auganti specialistų paklausa – Kaune ir pardavimuose Premium 2

Šiais metais Lietuvoje vis sunkiau taps užpildyti pardavimo vadybininkų pozicijas, Kauną atgaivinę užsienio...

Vadyba
2018.01.18

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau