Jau galima apžiūrėti atrasto Nepriklausomybės Akto faksimilę

Publikuota: 2017-04-06

Ketvirtadienį Lietuvos nacionalinei Martyno Mažvydo bibliotekai perduota eksponuoti Vokietijoje rasto Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto originalo faksimilė.

Ekpozicijos atidaryme prof. Liudas Mažylis kalbėjo, kad Vasario 16-osios aktą svarbu skaityti ir šiais laikais, nes jį nagrinėjant aiškėja naujų faktų.

Vyksta derybos

Vokietija pažadėjo leisti laikinai ekponuoti originalų Vasario 16-sios aktą Lietuvoje. Tai renginio metu patvirtino Linas Linkevičius, užsienio reikalų ministras.

Dėl originalo perdavimo Lietuvai visam laikui dar deramasi, sakė p. Linkevičius. Anot jo, Lietuvos ir Vokietijos santykiai šiuo metu teigiami visose srityse, bet originalo perdavimas būtų žingsnis į dar geresnį bendradarbiavimą.

„Tęsiame pokalbį dėl Akto, mūsų kolegos puikai supranta, ką mums reiškia šis dokumentas, bet noriu pabrėžti, kad Vokietija mums neskolinga šio dokumento“, – paaiškino ministras.

Jis neabejoja, kad susitarti pavyks. Anot p. Linkevičiaus, Akto grįžimas į Lietuvą, praturtintų Lietuvos istorijos tyrimjus ir papuoštų Lietuvos šimtmečio minėjimą.

Landsbergis: rado ten, kur ir turėjo būti

Renginyje dalyvavęs pirmasis 1990 m. atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovas Vytautas Landsbergis sakė, kad prof. Mažylis dokumentą rado ten, kur jis ir turėjo būti. Anot jo, radinio vieta įrodo, kad Vokietija jau buvo pripažinusi Lietuvą nepriklausoma valstybe.

Pasak p. Landsbergio, dabar įdomiausia išsiaiškinti ar lietuviai siuntė Nepriklausomybės Aktą ir Rusijos valdžios įstaigoms: „Jeigu dokumentas buvo siųstas ir į Rusiją, tai reikštų, kad su šia šalimi buvo derinamos Lietuvos neriklausomybės sąlygos, kurias ji vėliau sulaužė.“

Ekponuojama neribotą laiką

Dabar M. Mažvydo bibliotekoje neribotą laiką ekponuojama Akto kopija ir su Nepriklausomybės Akto signatarais susiję dokumentai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau