VSD informacija klampina Seimo vicepirmininką Bastį

Publikuota: 2017-03-09
Prisiekia Mindaugas Bastys. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.
Prisiekia Mindaugas Bastys. Vladimiro Ivanovo (VŽ) nuotr.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis paragino iš parlamento vicepirmininko pareigų trauktis socialdemokratą Mindaugą Bastį. Politiką klampina Valstybės saugumo departamento (VSD) turima informacija.

Ponas Pranckietis tokį raginimą išsakė, susipažinęs su VSD pateikta informacija. 

„Vertindamas gautą informaciją iš VSD, raginu Seimo narį trauktis iš Seimo vadovybės. Turima informacija kenkia ne tik Seimo darbui, bet ir įvaizdžiui. Tolimesnius sprendimus dėl M. Basčio turės priimti socialdemokratų frakcija. Turime užtikrinti stabilų Lietuvos žmonių pasitikėjimu grindžiamą Seimo ir valdančiosios koalicijos darbą“, – pranešime spaudai cituojamas p. Pranckietis.

VSD atstovė spaudai Aurelija Katkuvienė VŽ sakė: „VSD gavo Mindaugo Basčio prašymą leisti dirbti su įslaptinta informacija ir, vadovaudamasis įstatymais, surinko ir išanalizavo turimą informaciją apie Seimo narį, paprašiusį tokios teisės. Išanalizavus tokią informaciją pateikta neigiama išvada dėl teisės šiam Seimo nariui susipažinti su įslaptinta informacija suteikimo dėl rizikos įslaptintos informacijos saugumui.“

Tuo tarpu naujienų agentūrai BNS p. Bastys sakė, kad susipažino su Saugumo pažyma, tačiau prieš priimdamas sprendimą turi pasitarti su savo frakcija.

Ryšiai su rusais

Naujienų portalas „15min“ rašo, kad matė VSD pažymą, o joje minima, kad p. Bastys nuolat palaiko ryšius su Jevgenijumi Kostinu, kuris susijęs su Rusijos ambasada, per savo brolį Aleksejų Kostiną dalyvauja įvairiose su Rusija susijusiose verslo schemose, buvo ne kartą VSD minimas tarp Rusijai dirbančių žmonių.

Portalas rašo, kad įtarimų kelia tai, kad J. Kostinas palaiko asmeninius ryšius su buvusiu KGB karininku, vienu Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ dujų tarpininkės „Dujotekanos“ vadovų Piotru Vojeika. J. Kostinas atstovauja Rusijos valstybinės atominės energetikos korporacijos „Rosatom“, kuri Baltarusijoje stato Astravo atominę elektrinę, interesams Lietuvoje.

„15min“ taip pat rašo, kad politikas Bastys vykdė įvairius J. Kostino prašymus, suvedinėjo su įvairiais Lietuvos politikais. Socdemas taip pat bendravo su Vojeika. Įtarimų kelia ir parlamentaro ryšiai su Rusijos propagandiniu žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, kuris dirba RTR televizijoje. Remiantis VSD pažyma, „15min“ rašo, kad užkliuvo ir p. Basčio ryšiai su kontraversiškos reputacijos verslininku Saturnu Dubniku, kuris anksčiau buvo siejamas su Kauno mafija, palaiko ryšius su Rusijos ir Baltarusijos verslininkais. Ponas Bastys taip pat asmeniniais ir verslo ryšiais susisastęs su teisiamu verslininku Vadimu Pachomovu, UAB „Riva Consulting“ vadovu ir savininku.

Ragina paviešinti pažymą

Į viešumoje pasirodžiusią informaciją netruko sureaguoti opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. Jis ne tik pritaria Seimo pirmininko raginimui, bet ir siūlo parlamento vadovui p. Pranckiečiui viešai paskelbti VSD pažymos turinį.

Pranešime spaudai primenama, jog dar 2013 m. p. Bastys tarpininkavo slapta susitinkant tuometiniam Seimo Pirmininkui Vydui Gedvilui bei Rusijos „Rosatom“ atstovams.

„Kyla pagrįstų klausimų, ar šis VSD sprendimas nėra susijęs su niekur neskelbtais M. Basčio ryšiais su Rusija bei galimu atstovavimu šios šalies interesams, – pranešime spaudai cituojamas p. Landsbergis. – Esame pasirengę Seime nuodugniai ištirti šį atvejį. Jei nuogąstavimai pasitvirtins, kelsime klausimą, ar M. Bastys nesulaužė Seimo nario priesaikos ir ar apskritai gali būti Lietuvos Respublikos Seimo narys.“

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Didžiausios bendrovės

BendrovėApyvarta (tūkst. Eur)Pelnas (tūkst. Eur)Darbuotojų skaičius
Rivona, UAB384.0432.0461.025
Norfos mažmena, UAB409.9219.1513.332
MAXIMA LT, UAB1.503.41563.65516.571
Linas Agro, AB390.4124.942131
Achema, AB359.2534.3971.141
Lifosa, AB367.4214.490954
ORLEN Lietuva, AB3.216.158214.2341.348
Girteka logistics, UAB432.8077.859440
Agrorodeo, UAB376.9295.63533
Energijos skirstymo operatorius, AB650.063107.4252.711
Lentelė sudaryta pagal „Verslo žinių“ publikuotus reitingus iš bendrovių, pateikusių duomenis Registrų centrui.
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Veikla
55 UAB „Gevalda“ 556,5% Kelių ir automagistralių tiesimas
75 UAB „Drusta“ 480,3% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
94 UAB „Stikloporas“ 409,8% Kitų, niekur kitur nepriskirtų, nemetalo mineralinių produktų gamyba
132 UAB „He-Ma“ 343,8% Gyvenamųjų ir negyvenamųjų pastatų statyba
146 UAB „Viskas dujoms“ 323,9% Kitų mašinų ir įrangos didmeninė prekyba

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau