VDU įamžino prof. Leonido Donskio atminimą

Publikuota: 2017-02-15
Prof. Leonidas Donskis (1962–2016). VDU nuotr.
Prof. Leonidas Donskis (1962–2016). VDU nuotr.
 

Vasario 15-ąją, minint Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną ir Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) įkūrimo 95-ąją sukaktį, VDU daugiafunkciame mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23, Kaunas) įamžintas filosofo, profesoriaus Leonido Donskio atminimas, suteikiant jo vardą naujajai VDU socialinių ir humanitarinių mokslų bibliotekai.

Leonido Donskio biblioteka veikia praėjusį spalį atidarytame VDU mokslo ir studijų centre, kuriuo siekiama įprasminti „Pasaulio lietuvių universiteto“ idėją – sutelkti viso pasaulio lietuvius, gyvenančius svetur, ne tik palaikyti, bet ir kurti bendrą, viso pasaulio lietuvių tinklą. Šiuos VDU siekius itin aktyviai rėmė ir darbais įkūnijo filosofas L. Donskis – vienas iškiliausių Europos mąstytojų, idėjų istorikų.

„Profesorius Leonidas Donskis yra neatsiejamas nuo tekstų, knygų, rašymo, skaitymo ir visko, ką įprasmina bibliotekos – žmogiškojo žinių ir supratimo siekio, todėl vienam iškiliausių savo šalies mąstytojų pagerbti ir pasirinkome tokią mūsų šaliai svarbią progą – valstybės atkūrimo dieną – Vasario 16-ąją, kuri yra ir mūsų universiteto gimtadienis“, – VDU pranešime cituojama VDU prorektorė, profesorė Ineta Dabašinskienė.

Biblioteka

Biblioteka, kurioje kaupiami studijoms ir mokslinei veiklai skirti socialinių ir humanitarinių mokslų leidiniai, yra centrinė naujojo modernaus VDU pastato ašis, virš jos įkurtos atskiros mokymosi zonos, dvi amfiteatrinės salės, poilsio kambariai, auditorijos, profesionaliausios garso studijos Baltijos šalyse, medijų laboratorija, Inovatyvių studijų institutas. Daugiau nei 7.800 kvadratinių metrų ploto pastatas išsiskiria savo žaliąja koncepcija.

Prof. Leonido Donskio bibliotekoje sukaupta per 25.000 atvirai prieinamų leidinių, įrengtos 145 darbo vietos (35 iš jų kompiuterizuotos), 10 individualių grupinių darbo vietų, yra poilsio zonos ir vietos, pritaikytos neįgaliesiems.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą LAISVALAIKIO savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau