Netekome garsaus žurnalisto Romo Sakadolskio

Publikuota: 2016-02-25
Romas Sakadolskis. Herkaus Milaševičiaus nuotr.
Romas Sakadolskis. Herkaus Milaševičiaus nuotr.
 

Šiandien ryte Niujorko ligoninėje, eidamas 69 m., mirė žurnalistas Romas Sakadolskis.

Jis pralaimėjo kovą su vėžiu, VŽ sužinojo iš artimųjų.

Vokietijoje 1947 m. gimęs pokario emigrantų sūnus užaugo JAV, kur baigė Merilendo universitetą.

Nuo 1973 m. buvo „Amerikos balso“ lietuvių redakcijos Vašingtone bendradarbis, nuo 1977 m. Vidurio Vakarų biuro Čikagoje reporteris, lietuviškų laidų vedėjas, nuo 1994 m. – „Amerikos balso“ žurnalistas. Grįžęs į Lietuvą dėstė Vilniaus universiteto Žurnalistikos institute, Vytauto Didžiojo universitete, dirbo Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos taryboje.

„R. Sakadolskis pavergdavo studentų dėmesį daugialype informacija, kritiškumu ir neformaliu bendravimu. Aktyviai dalyvaudamas svarstant VU Komunikacijos fakulteto Žurnalistikos bakalauro studijų programos turinį, pateikdavo pasiūlymų, kurių dalis yra įgyvendinta atnaujinant studijų programą. (...) Romą Sakadolskį prisimename kaip reiklų, savikritišką ir kritišką kolegą, kūrybingą asmenybę, kuri nuolat ieškojo atsakymų apie žurnalistikos vaidmenis“, – teigiama VU Komunikacijos fakulteto išplatintoje užuojautoje.

Dirbdamas VU R. Sakadolskis parengė ir mokslinių publikacijų, buvo įstojęs studijuoti magistrantūros studijose Filosofijos fakultete.

Dar šiandien paskelbta, kad Romas Sakadolskis išrinktas Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medalio „Tarnaukite Lietuvai“ laureatu. Jis jam skirtas už parlamentarizmo tradicijų puoselėjimą, pilietiškumo ir demokratijos skatinimą.

Užuojautą išreiškė prezidentė

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl žurnalisto Romo Sakadolskio mirties.

„Sovietmečiu per geležinę uždangą prasiverždavęs „Amerikos balsas“ Lietuvos žmonių namus pasiekdavo su R. Sakadolskio parengta ir jo balsu skaitoma žinia, kuri tais laikais buvo svarbi kaip oras. Žurnalistas siuntė Lietuvai tiesos žodį, neiškraipytą svetimos propagandos", – rašoma šalies vadovės užuojautoje.

Prezidentės teigimu, R. Sakadolskis daug jėgų ir laiko skyrė visuomeninei veiklai, rūpinosi Lietuvos žurnalistikos ateitimi, moksleivius mokė informacinio raštingumo, žurnalistus – tiriamosios žurnalistikos, daug dėmesio skyrė lietuviškos žiniasklaidos pilietiškumui ir etikai.

Užuojautą išreiškė ir premjeras Algirdas Butkevičius.

„Netekome iškilios asmenybės, be kurio ne tik žurnalistikos, bet ir šalies istorija, šiandien neįsivaizduojama. Romas Sakadolskis buvo tikras lietuvis, patriotas, nors ir gimęs Vokietijoje, gyvenęs JAV, grįžo į Lietuvą ir čia nuoširdžiai ir su užsidegimu dirbo savo šaliai ir jos žmonėms. Tai buvo visuomenininkas, žmogus, kurio balsas iš „Amerikos balso“ Sovietų okupuotoje Lietuvoje tautiečiams skleidė viltį ir stiprino dvasią“, – sakoma premjero užuojautoje.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą RINKODAROS savaitraštį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 
Vieta pagal augimą Bendrovė Augimas (2012-2015),% Apskritis
71 UAB „Publicum Media“ 492,0% Vilniaus
151 UAB „Lion Communications Vilnius“ 317,5% Vilniaus
155 UAB „Alpha Baltic Vilnius“ 312,3% Vilniaus
303 UAB „Inter Krasta“ 217,7% Vilniaus
347 UAB „Ad Fingers“ 195,3% Vilniaus

Verslo žinių pasiūlymai

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Smalsiems, protingiems, norintiems suprasti

Tiems, kurie niekada nenustoja mokytis

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau