Penkios Žalgirio stadiono teritorijos vizijos

Publikuota: 2015-07-27
Atnaujinta 2015-07-28 12:14
Vilniaus „Žalgirio“ stadionas Žirmūnų mikrorajone. Juditos Grigelytės (VŽ)nuotr.
Vilniaus „Žalgirio“ stadionas Žirmūnų mikrorajone. Juditos Grigelytės (VŽ)nuotr.
„Verslo žinios“

Pirmadienį Lietuvos architektų sąjungoje (LAS) penkios architektų komandos pristatė savo idėjas apie tai, kaip galėtų atrodyti naujas AB „Hanner“ vystomas verslo ir administracijos centras Vilniaus Žalgirio stadiono teritorijoje.

Penkios vizijos buvo sukurtos kūrybinių dirbtuvių metu. Jas organizavo 6,6 ha sklypo savininkė „Hanner“ kartu su LAS. Tarp Rinktinės ir Šeimyniškų gatvių esančiame sklype „Hanner“ planuoja sukurti naują verslo ir administracinį centrą.

Dirbtuvės surengtos tam, kad padėtų ateityje surasti geriausias sprendimą, pristatymo metu sakė Arvydas Avulis, „Hanner“ vadovas.

„Norime, kad šitoje vietoje Vilnius atrodytų gerai, reprezentatyviai, kad statiniai būtų palaikomi daugelio, – sakė p. Avulis. – Mums iš tikrųjų labai svarbu, kad atsirastų viešos erdvės, kurios būtų patrauklios miestiečiams, kad čia visi norėtų praleisti laiką, kad po darbų teritorija nebūtų ištuštėjusi, apmirusi. (...) Ar pavyks ar ne, pamatysime per artimiausius metus.“

Ponas Avulis išreiškė viltį, kad prie projekto prisijungtų ir Vyriausybė, kuri šiuo metu planuoja greta sklypo esančius Sporto rūmus paversti kongresų centru. Žalgirio stadiono teritorijoje numatyta dalį pastatų skirti vyriausybinėms įstaigoms.

Kitame etape bus skelbiamas konkursas, kuriame bus kviečiami architektai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Ponas Avulis tikisi, kad pavyks į vieną projektą sujungti geriausias kūrybinių dirbtuvių metu pristatytas idėjas.

Visų pirmadienį pristatytų idėjų vizualizacijas galite pamatyti čia.

Organinis kvartalas

Pirmą projektą pristatė „Komanda G“, vadovaujama architekto Gintaro Čaikausko. Projektu „Upės link“ siekiama sukurti kvartalą, kuris atspindėtų Vilniaus, kaip natūraliai besivystančio, organinio miesto principus. Autoriai siūlo kurti nevienalytį, natūraliai išaugantį kvartalą.

Šalia Šeimyniškių gatvės būtų uždaresnė zona, siejama labiau su naujesniais statiniais, esančiais Žirmūnuose. O arčiau senamiesčio būtų ramesnė zona, orientuota į atsiveriančią Gedimino pilį. Komanda teigia, kad teritorijoje esantys pastatai galėtų būti skirtingi, kurti kelių autorių.

Pėsčiųjų padiktuota struktūra

Kitą projektą pristatė UAB „Eventus Pro“, kuri sukūrė kvartalo apstatymą, remiantis dabartiniais pėsčiųjų srautais. Šeimyniškių ir Rinktinės gatves architektai siūlo užstatyti glaudžiau, aukštesniais pastatais. O palaipsniui upės link pastatai žemėtų ir retėtų. Kvartalo centre suplanuota nedidelė centrinė aikštė. Aukščiausias kvartalo pastatas būtų 9 aukštų.

Išmėtyti blokai

Architektų komanda „PuPa“ pasiūlė kurti naują miesto centrą, kuris neatkartotų Senamiesčio. Komanda siūlo kvartalą užstatyti tradiciniais miesto blokais, kurie būtų skirtingų struktūrų bei dydžių.

30-90 metrų pločio blokai būtų netaisyklingai „išmėtyti“ po teritoriją. Blokų viduje būtų viešos paskirties vidiniai kiemai. Kūrėjai taip pat kvartale numatė komercinės prekybos gatvelę.

Sporto rūmų išryškinimas

Ambraso architektų biuras, skirtingai nei kitos komandos, pasiūlė aiškios struktūros kvartalą, labiau būdingą Vilniaus Naujamiesčiui. Architektai siekia, kad kvartalas išryškintų Sporto rūmus bei atsiveriantį Gedimino pilies vaizdą.

Stačiakampio formos pastatai būtų apsupti pėsčiųjų promenadų bei sujungti dengtais tilteliais. Taip pat komanda pasiūlė sukurti monumentinę erdvę, skirtą teritorijoje esančioms žydų kapinėms. Architektai siūlo ir pastatyti pėsčiųjų bei dviračių tiltą, kuris sujugtų Sporto rūmus su kitu Neries krantu.

Du stambūs kvartalai

„Sweco Lietuva“ vizija – naujas urbanistines tendencijas atitinkantis kvartalas. Architektai numato du stambius XIX amžiui būdingos trikampės formos kvartalus.

Juos skirtų pėsčiųjų alėja, o kvartalų viduje numatyti apželdinti kiemai. Kvartalus sudarytų masyvesni nei kitų architektų pasiūlyti pastatai.

Rašyti komentarą

Rašyti komentarą

Gauk nemokamą VERSLO naujienlaiškį į savo el.pašto dėžutę:

Pasirinkite Jus dominančius NEMOKAMUS savaitraščius:Svarbiausios dienos naujienos trumpai: 

Verslo žinių pasiūlymai

„Verslo žinių“ akademija

„Verslo žinių“ akademija

Išsamūs praktiniai mokymai ne didesnėse nei 14 dalyvių grupėse

Pažintinis žurnalas

Pažintinis žurnalas

Tiems, kas brangina savo laisvalaikį ir domisi rytojumi

Nepamirštamos kelionės laiku

Nepamirštamos kelionės laiku

Kas mėnesį laukia nauji įspūdžiai ir netikėti atradimai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

NEMOKAMI specializuoti savaitraščiai

Nepraleiskite savo srities naujienų

Siekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. „cookies“), kuriuos galite bet kada atšaukti.
Sutinku Plačiau